Romatizma Hastalığı Hakkında

Romatizma hastalığı, kas ve eklemlerdeki ağrılardır. Bu hastalık her yaşta ortaya çıkabilir ve çoğunlukla bu hastalık kadınlarda erkeklere nazaran daha çok görülmektedir. Bu hastalık genetik bir hastalıktır ve bu hastalığın kalıcı bir tedavisi bulunmamaktadır.

Romatizma Hastalığı Tedavisi Ayak Otu

Bu rahatsızlığa kesin çözüm olmasa da iyi geldiği bilinen bitkisel bir çözüm ayak otudur.  Bu bitki genellikle 10-50 cm arasında bir uzunluğa sahiptir. Ayak otu bitkisi dikine yetişen bir bitli olup koyu yeşil renkte yaprakları vardır. Bitki genelde kumlu tepelerde yetişmektedir. Ayak otu bitkisi birçok yerde de yetişmektedir ama bitkiyi temiz olan bölgelerden toplamanız gerekmektedir. Bu bitkiyi kurutarak kullanabiliriz. Ayak otunu gölge bir yerde hava ile teması sağlanacak şekilde kurutmalısınız. Bitki tamamen kuruduktan sonra az ışık alan bir cam kavanozda kapağı kapalı şekilde saklayabilirsiniz.

Ayak Otu Nasıl Kullanılır?

Kurutulmuş ayak otu yapraklarını birkaç dakika suda kaynattıktan sonra içebilirsiniz.  Bitkiyi romatizmaya karşı daha etkili kullanmak için ayak otunu lapa haline getirip ağrı olan yerlere bir süre basılı tutmanız yeterlidir.

Bir yorum yazın.